(ВИДЕО+ФОТО) Жолтото е дефинитивно нејзина боја: Кејт Мидлтон повторно воодушевила со модниот избор!

Таа добро знае како да го привлече вниманието на модните стручњаци
Кејт Мидлтон скоро никогаш не греши кога станува збор за модата, а со последното појавување ги воодушевила сите присутни. Таа многу добро знае што и’ одговара, па затоа е скоро секогаш на листата на најдобро облечени жени.
Тесниот фустан со должина до колената во жолта боја го истакнал нејзиното тело, витка фигура, но и нејзиниот тен и боја на очите исто така дошле до израз.
Таа ја заокружила целата модна комбинација со обетки во форма на лисја и крем салонки.

Освен со добриот стил, сите се воодушевени од фактот дека Кејт е исклучително скромна, па затоа овој фустан го носи три пати на јавен собир.
Кејт и нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, испратија порака до медицинските работници во Австралија, кои се во првите редови на борбата против вирусот корона, во истиот фустан што веќе го носела за време на посетата на Австралија во 2014 година.
“Таа е вистинска дама и таа дефинитивно ја заслужува титулата кралица. Скромна, со убави манири и одличен стил”, пишува во еден коментар на Инстаграм.

View this post on Instagram

Catherine repeated her dress by Roksanda Llincic. This is the third time we have seen this lovely dress. The first in Australia, very fitting for this occasion, and the second time for a day at Wimbledon! Her earrings are by Catherine Zoraida which were debuted last year in February! This look continues the bright colours Kate has been displaying for their zoom calls. Great choice 😊 . . #katemiddleton #katemiddletonfashion #kateeffect #katemiddletoneffect #cambridgekids #cambridgefamily #thecambridges #catherinemiddleton #duchessofcambridgestyle #duchesskate #duchessofcambridge #princewilliam #dukeofcambridge #dukeandduchessofcambridge #princelouis #princegeorge #princesscharlotte #britishroyal #britishroyalty #britishroyalfamily #royalfamily #royalty #royaloutfits #royalkids #theroyals #queenelizabeth #meganmarkle #princeharry #thequeen #theroyalfamily

A post shared by Duchess of Cambridge (@hrhcambridgestyle) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Солени галети на баба

Потребно е: 300 г брашно (интегрално) 100 г путер 1 јајце 2 лажици сончоглед 2 …