(ВИДЕО) Поранешен кошаркар на НБА претепал момче во Лос Ангелес!

„Го бркав и го шутирав. Ова не е чин на омраза. Јас немам проблем“, изјавил поранешниот играч на НБА
Американскиот кошаркар JР Смит претепал момче кое му го оштетило автомобилот во Лос Ангелес. Видеото објавено на социјалните мрежи покажува дека Смит удира во млад човек кој лежи на земја. Сè се случи во станбениот дел од градот, далеку од протестите што се случуваат во центарот.
И’ сето тоа е вистина, заедно со многу пцости, призна и кошаркарот.


“Едно од тие бели момци не знаеше каде оди, па ми го скрши прозорецот од автомобилот. Го бркав и го шутирав во газот. Тоа не беше чин на омраза. Јас немам проблем со некој кој нема проблем со мене. Проблем е еб***от систем. Тоа е тоа“, рекол Смит.
За време на неговата кариера, Смит играше за Њу Орлеанс Хорнетс, Њујорк Никс, Денвер Нагетс, Кливленд Кавалирс и кинескиот Жеијанг, а сега е без ангажман.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕОДГОВОРНА ТЕТКА – Полицијата покренала истрага: Роналдо Јуниор (10) бил сам на џет ски – тато Кристиано ќе мора да плати КАЗНА!

Тетка Елма сето тоа уредно го објавила на Инстаграм… Кристијано Јуниор (10) се одмара и …