(ВИДЕО) Славниот актер Џон Кјузак на протестите бил нападнат од полицијата:Глумецот се’ снимил и му покажал на светот!

Познатиот актер Џон Кјузак бил нападнат од полицијата за време на протестот во Чикаго за убиството на Џорџ Флојд. Тој го снимил целиот инцидент и го објави на својот профил на Твитер со порака:
“Не им се допадна да го снимам автомобилот што гори, па ми дојдоа со палки. Удираа по мојот велосипед. Еве како звучеше тоа”.
“Излези од тука!”, викале на него, трескајќи со нивните палки по велосипедот.
Патем, Кjузак минувал низ протестот и снимил сè што видел. Објавите се повеќе од вознемирувачки, а странските медиуми веќе „брујат“ околу целата драма.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Белгискиот нобеловец категорично тврди: Кога вака постите, телото може да се избори со рак и деменција!

На вас е што јадете и кога јадете, но научните истражувања велат дека е подобро …