(ВИДЕО) „Лица и дела“ вечерва со Кате Брезова

Во вечерашното издание на „Лица и дела“, Мери Младеновска за соговорник ќе ја има Кате Брезова од групата „Соната“ од Велес…
Кате Брезова важи за еден од најдобрите женски вокали во нашата земја а заедно со сопругот Тале се долги години во „Соната“ и имаат забележано многу награди на фестивали…
На „Охрид фест“ имаат победа но и две награди – прво место од публиката и Гран при.
Инаку, Кате Брезова е дел од екипата која учествуваше во проектот „Тука сме“ на Ѓоко Ѓорчев…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Се откажала од глумата: Мерјем Узерли има нова професија!

Турската актерка Мерјем Узерли, која стана позната по улогата на Хурем во мега популарната серија …