(ФОТО) Хрватските полицајци се пофалиле дека уапсиле крадец: Објавиле фотографија на Хорацио Кејн

Хрватското Министерство за внатрешни работи се пофалило дека го фатиле крадецот на 110 тони шеќер со интересна објава на Твитер.
“Горчливо утро во фабриката за шеќер. Сторителите во Вировитица посакаа да бидат слатки, но тие станаа премногу слатки”, напишале од Министерството за внатрешни работи на Твитер, додавајќи ГИФ во кој се наоѓа Хорацио Кејн, познатиот полицаец од серијата “ЦСИ:Мајами”.

Имено, од фабриката за шеќер во Вировитица биле украдени 110 тони шеќер, што предизвикало материјална штета од 374.800 куни (околу 60.000 евра), соопштиле од полицијата на вировитичко-подравската управа.
Кривичната истрага утврдила дека непознати сторители влегле во салата на магацинот за пакување и шеќер во периодот од 22. до 25. мај, користејќи оригинален клуч, каде користеле виљушкар за да извадат 21. палета пакуван шеќер во амбалажа од еден килограм, со тежина од 21.000 килограми. Украдениот шеќер го камион го одвезол во непознат правец.
На 25 мај, во подрачјето на Вировитица, извршиле претрес во куќа на 60. годишник во Бјеловар која ја користи 39-годишен маж.
Во таа пригода, пронајдени се повеќе од 61.900 килограми шеќер спакуван на палети, како и товарно возило со регистарски таблички на Загреб, користен од 39-годишен маж. Исто така, во багажникот се пронајдени 18. палети со повеќе од 17.800 килограми шеќер, соопштил порталот Индекс.Ќе биде поднесена кривична пријава против 39-годишниот, кој е осомничен за кривично дело прикривање, се додава.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Компликатор, педантерија и злопамтило: Овој хороскопски знак најмногу ги нервира останатите знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …