Дневен хороскоп за петок, 29.05.2020: Нема потреба да се прават „лажни изговори“ кои ќе ве претстават во погрешно светло…

Овен
Љубов:
Ако ви пречи чувството на монотонија во емотивната врска, обидете се да го изненадите саканиот на необичен начин.
Работа:
Чувствувате потреба да донесувате ред во околината, но тоа го правите на лош начин или во погрешно време. Избегнувајте брзање.
Здравје:
Ќе ви годи излегувањето или престој во природа и опуштање.

Бик
Љубов:
Пријатно изненадување ве чека на состанокот со некој близок. Бидете имагинативни и инспиративни во секој поглед.
Работа:
Имате можност да направите паралелни потези, да бидете внимателин и селективни во изборот на деловни партнери.
Здравје:
Усмерете ги мислите во позитивна насока.

Близнаци
Љубов:
Нема потреба да се негуваат големи илузии.Лесно се занесувате. Побарајте поддршка и разбирање од доверливи пријатели.
Работа:
Важно е да не зборувате премногу пред некоја личност што може да ве окарактеризира на погрешен начин или да ги користите вашите изјави во своја корист.
Здравје:
Подобрете ја вашата кондиција.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за среда, 15.07.2020: Избегнување на отворен дијалог со блиска личност е знак на емоционална слабост…

Овен Љубов: Во средбата со некој близок, нема потреба да реагирате импулсивно, да го контролирате …