(ВИДЕО+ФОТО) ПОБЕДИЛА – Баба (103) ја победила корона па наздравила со ладно пиво!

Џени Стејна од Масачусетс ја прослави својата победа над вирусот корона, наздравувајќи со ладно пиво „Bud Light“ во болничкиот кревет и го воодушеви светот…
Жената што ја снимала Џени како пие пиво ја прашала дали е вкусно, а таа одговорила дека е пред да испие уште една голтка и ги лижела усните, пишува Mirror.
Жената потоа на Џени и рекла дека ладното пиво е најдобро, а таа одговорила потврдно. Страста на Џени кон пивото потекнува од нејзината љубов кон безболот. Нејзината внука им рекла на новинарите дека Џени Стејна честопати седела и ги слушала игрите на Ред Сокс на радио. Живеела во пензионерски дом.


Love her spirit! 💙 103-year-old Jennie Stejna is the first resident in her nursing home in Massachusetts to make a full…

Gepostet von Annie Yu am Donnerstag, 28. Mai 2020


Пред три недели, таа го добила вирусот корона и станала првата Американка која се разболела во пензионерски дом. Нејзиниот сопруг починал во 1992. година на 82-годишна возраст, а непосредно пред да и се влоши здравјето, ја посетила нејзината внука Виолет Гун. За време на лекувањето, едно време била толку лошо што семејството се подготвувало за проштевање.
Адам Гун, сопругот на втората внука на Шели, ја прашала дали е подготвена да оди на рајот, а таа потврдила. Сепак, таа успеала да се опорави и станала првата во Центарот за животна грижа што го победила вирусот.

Погледнете како Џени слави:


„Нашата борбена полска баба официјално го победи вирусот. Ние сме многу благодарни“, им рекол Адам Ган на новинарите.
Во таа институција има уште 33. лица кои страдаат од Ковид – 19, а Џена закрепнала во време кога САД забележаа повеќе од 100.000 смртни случаи. Државите во Соединетите држави ги олеснуваат мерките, а повеќе од 40. милиони луѓе ги загубија своите работни места.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – 300 ПРЕЉУБНИЦИ ГИ ОТКРИЛЕ ПОМОЛНИТЕ ТРИКОВИ СИ КОИ ЈА КАМУФЛИРААТ ИЗМАМАТА: ОВИЕ ДВЕ СТРАТЕГИИ НАЈЧЕСТО ГИ КОРИСТАТ! Една е ТЕШКО да се забележи!

Можеби не сте свесни за тоа, но аферите и изневерувањето во врските и браковите се …