(ФОТО) Бил жена, а сега е труден со жена која била маж…

Дана и Естебан ги зачувале половите органи со кои се родени, па затоа го зачнале бебето природно. Дана е манекенка и на Инстаграм ја следат 220.000 луѓе со кои редовно споделува моменти од приватниот живот …
Трансродовиот модел Дана Султана е родена како маж, но се идентификува како жена. Таа е во брак со Естебан Ландрау, кој е роден како жена. Двојката е во слатко исчекување бидејќи Естебан е осум месеци бремена.


И двајцата ги зачуваа гениталиите со кои се родени, па затоа го зачнаа бебето природно.
„Љубовта е љубов“, вели Дана.
Естебан неодамна имал сериозни болки во трудот, па се упатил во болницата затоа што мислел дека ќе роди дете порано, но во болницата го убедиле дека тоа е нормално и дека сè уште не е неговиот датум. Идните родителите не можат да го дочекаат денот кога нивното семејство ќе се зголеми за еден член.

loading...


Во нивното семејство пристигнува момче, а парот одлучил да го нарече Ариел.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Регистрирани се 96 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 – Пријавени се три починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 …