СОВЕТИ ПРИ КУПУВАЊЕ – Бабите знаат дали зеленчукот е свеж: Морковите се ГРЕБАТ, зелката се слуша, еве што да правите со гравот!

На пазарот треба да се користат сите пет сетила, затоа што зеленчукот мора да се види, мириса, вкуси, допира, но и да се слуша.
Првото правило е дека на пазарот треба да се концентрирате на она што е на тезгите. Бојата е првиот знак дека зеленчукот е свеж. Модриот патлиџан мора да има сјајна црна боја, а зелената салата убави, зелени листови. Сепак, убавата боја е само првиот чекор, бидејќи „не се што свети е злато“:
Гравот треба да се „фрли“


Земете грст грав и ги фрли таму каде што беше. Ако звукот е „полн“ – гравот е млад, а ако е „лесен“ тој е стар.


Шампињоните можат да проверат, затоа што понекогаш дури и свежите може да се „извалкани“ со земја. Ако шампињоните се убави, со бела боја треба да бидат проверени повнимателно, бидејќи капачето не смее да се одвои од „ногата“. Само ако тие се соединат, печурката е свежа и треба да се купи.
Путерката е подобра ако е „заглавена“


Краставиците и тиквичките треба да бидат со јаки бои и цврсти на допир. Грашокот мора да биде со светло зелена боја, но големите зрна значат дека е стар. Ако зрната се мали – грашокот е млад.Треба да се допре и зелена салата. Путерката лесно се препознава по формата на листовите, но секогаш е подобро да се купи она што има главица, а тоа може да се утврди со око и нежен допир во коренот.

Доматите не се купуваат со очи


Домати не треба да се „купуваат со очи“, затоа што најубавата боја е увезена и е со совршена форма и големина. Треба да барате стари сорти кои често се со бледи нијанси и различни големини.


Боранијата може да измами, затоа треба да го искинете врвот и да повлечете од страната каде што е поврзана. Ако со искршениот врв почнува и конец – боранијата е стара!


Кромидот мора да има убава боја, но уште поважно е да се биде цврст. Истото важи и за морковот, кој треба лесно да се изгреба со нокт, и ќе биде јасно дека е свеж.
Кај јагодите, бојата не е клучна


Многу луѓе купуваат што е можно поголеми и црвени јагоди, и тоа не е во ред. Треба да го погледнете дршката – не смееме да се витка!Некои овошја и зеленчук се „слушаат“. Таков е, да речеме, зелката, која мора да има тап звук. Лубениците, дињите и тиквите треба да се потчукнат. Сето ова не смее да има шуплив, туку мора да има „полн звук“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Солени галети на баба

Потребно е: 300 г брашно (интегрално) 100 г путер 1 јајце 2 лажици сончоглед 2 …