(ВИДЕО) Лажно обвинет, одлежал 37. години затвор – сега е слободен и настапи на „Америка има талент“

Одлежал 37. години за дело кое не го сторил…
„Да, ме затворија. Некој мораше да биде обвинет. Но јас знаев дека не сум го сторил тоа, не сум ја силувал девојката. Тие ме пикнаа в затвор, но јас не дозволив затворот да ми се пикне во главата“, вели Арчи Вилијамс.
Благодарение на новата технологија, минатата година во мај се докажа дека Арчи не е виновен за делото за кое одлежа 3. години затвор и беше пуштен на слобода. Сега за првпат може да се слушне неговиот глас.Не само за неговата сторија, туку и како пее на Америка има талент.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на …