(ВИДЕО) Барселона објавила видео: Како тренира Меси кога е желен за фудбал

Тој гори од желба да се врати на натпреварите…
Најдобриот стрелец на Ла Лига е најдобриот фудбалер на светот минатата година, Лионел Меси со 19 гола, пет повеќе од првиот пратител, Карим Бензема, очигледно копнее по фудбалот. Барселона објави видео од еден од тренинзите, а судејќи според снимките, Меси гори со желба да се врати на натпреварите.

Тој помага во одбраната, создава шанси и постигнува гол во напад. Ако тој изгледа вака и на натпреварите, а не само на тренинзи, ќе им биде тешко на противниците на Барса.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) БИЗАРНО – КАВГА ПОРАДИ МАСКА ЗАВРШИЛА КРВАВО: Со нож прободел постар маж а потоа се обидел да нападне и полицајка…!

Полицајка во Гранд Леџ, мал град во Мичиген, САД, застрелала маж осомничен дека напаѓал друг …