„БОЛЕСТА ГИ НАТЕРАЛА ДА ПОЧНАТ ДА РАЗГОВАРААТ“ – Голем пресврт помеѓу НАЈИНТРИГАНТНИТЕ ЧЛЕНОВИ на кралското семејство – извор од палатата се’ изнел во јавност!

Не е тајна дека има кавги помеѓу кралските браќа, принцовите Хари и Вилијам. Веќе некое време се пишува за лошаиот однос меѓу принцовите, а сè дополнително беше поттикнато од шпекулациите за потегот на Хари и одвојувањето од кралското семејство.
Сепак, според британските медиуми, „ETOnline”“, браќата, наводно, повторно почнале да комуницираат.
Според порталот, тие биле охрабрени да го сторат тоа поради здравствената состојба на принцот Чарлс, кој се борел со опасниот вирус.


„Имаше големи расправии меѓу двајцата, но работите се подобрија и знам дека тие повторно се слушаат по телефон и видео повици. Тие се слушаат едни со други на родендени на семејството, а мислам дека болеста на принцот Чарлс ги натера да започнат повторно да зборуваат“, рекол извор од кралското семејство, Кејти Никол.

Покрај тоа, таа додала дека на Хари почнал да му недостасува домот, и токму тоа е причината зошто ова било вистинското време да се воспостави врска со неговиот брат, а наводно и нивните сопруги Кејт Мидлтон и Меган Маркл ги закопале „воените секири“.
„Мислам дека имаше олеснување од обете страни кога таа драма запре. Хари и Меган продолжија со нивните животи, додека на Вилијам и Кејт навистина им недостасува Хари да биде во нивна близина“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на …