Ќе се снима серија за семејството Милошевиќ: „Фамилија“

Почнува снимањето на новата српска серија насловена „Фамилија“ која ќе се бави со животот на семејството Милошевиќ кое околу 20. години беше на власт.
Ќе ги видиме Слободан и неговата сопруга Мира, Чеда Јовановиќ и премиерот Зоран Ѓинѓиќ, Чеда Јовановиќ, Коштуница и др.
Режисерот Бојан Вулетиќ вели дека серијата нема да ги сатанизира или глорифицира главните ликови туку на реален начин да го прикаже нивното владеење.
Централна тема на серијата ќе биде „5 октомври“ кога Милошевиќ беше симнат од власт.По неколку месеци тој беше однесен и во Хаг каде што почина.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Се откажала од глумата: Мерјем Узерли има нова професија!

Турската актерка Мерјем Узерли, која стана позната по улогата на Хурем во мега популарната серија …