(ФОТО) Сите се сеќаваме на неа од филмот „Валкан танц“: Каде исчезна глумицата Џенифер Греј?

Актерката која го заведе Патрик Свејзи во култниот филм скоро исчезна.
Сите навивавме за Бејб и Џони во култниот филм „Dirty Dancing“ (Валкан танц), но тоа беше пред повеќе од триесет години. Оттогаш, одвај сме чуле каде е и што работи sвездата на филмот – Џенифер Греј.
По големиот успех на филмот „Валкан танц“, кариерата на Џенифер Греј заврши. Филмот беше објавен во 1987. година, а веќе во раните 90-ти, актерката не доби позначајни улоги. Сеуште ја паметиме како пријателка од детството Рејчел Грин (Џенифер Анистон), Минди од серијалот „Пријатели“, а се појави и во серијалот „Куќа“.


Таа го освои американското шоу „Танцување со sвездите“ во 2010. година.
Интересно е и тоа што таткото на актерката е многу познат и почитуван во Холивуд. Џоел Греј е добитник на наградата Оскар, Златен глобус, Бафта и Тони за неговата улога во филмот „Кабаре“, во кој ќерката на Џуди Гарланд, Лиза Минели, стана позната во 1972. година.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Твоето лудо срце: Потресна порака на синот на Ѓорѓе Марјановиќ

Легендата на југословенската поп музика, Ѓорѓе Марјановиќ, почина на 89-годишна возраст, на 15. мај оваа …