(ВИДЕО) ЗАСТРАШУВАЧКИ СНИМКИ – НИЗ РУСИЈА МИНАЛ СТРАШЕН УРАГАН. Тројца настрадале, ветер од 100. км/час уривал кровови и кранови

Три лица загинаа во ураганот што го погоди регионот Свердловск во централна Русија.
Ветерот срушил дрвја, ообраќајни знаци,балкони и носел покриви. Налетите на ветрот достигнаа скоро 100 километри на час.
Оштетени се и објекти. Во Екатеринбург, ветерот срушил кран кој усмртил еден вработен.

loading...

Во градот Арамил, ветерот го сруши покривот на двокатна зграда што паднал врз еден човек и го усмртил, а друго лице загинало кога го удрила железна врата што ја носел ураганот.
Поради ураганот, во регионот Свердловск, повеќе од 100 илјади луѓе останаа без електрична енергија.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Руски рапер се самоубил поради Путин

Според странските медиуми, раперот Иван Виталиевич Петунин, попознат по уметничкото име Воки, извршил самоубиство поради …