АВСТРИЈА ВО ШОК ПОСЛЕ ЖУРКАТА НА БАЛКАНЦИТЕ: Медиумите коментираат за лудата забава на која учесниците ги прекршиле сите правила!

Клубовите и баровите во Виена повторно се отворија по олеснувањето на мерките во Австрија, но видеото објавено од локалните медиуми покажува дека еден клуб ги прекршил правилата на физичко растојание, како и полициски час, а главни актери се луѓе од Балканот.
„Балканската улица е жива“, пишува австрискиот Хеут, изјавувајќи дека граѓаните на Виена се среќаваат со своите пријатели во угостителските објекти, но дека во нив сè уште има строги ограничувања.
нА една маса може да има самочетири лица, а меѓу масите мора да има одредено растојание. Исто така, полицискиот час започнува во 23. часот.


Ниту едно од правилата не било следено во видеото што е направено за време на викендот во една од локалите. „Хаут“ пишува дека не е јасно кога завршила забавата, но сигурно е дека е прекршен полицискиот час затоа што на редовните гости во овој објект им било дозволено да останат и после 23. часот.


Видеото можете да го погледнете ТУКА

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ГИ НАСМЕАЛ ГЛЕДАЧИТЕ – Водителот на РТС се „телепортирал“ во студио за време на преносот на СП: „Сепак, не ја плаќаме претплатата за џабе!“

Водителот на Радио-телевизијата на Србија (РТС) стана хит на социјалните мрежи откако се „телепортираше“ во …