(ФОТО) Подршка за медицинската сестра во бикини: Граѓани само во долна облека и проѕирно одело!

Медицинската сестра Надежда Жукова, која беше фотографирана во ковид болница во Тула само во бикини под заштитен костум и со тоа стана популарна ширум светот, доби поддршка од жителите на рускиот град Самара, кои се сликаа само во долна облека.

Жителите на Самара направиле „флеш моб“, претстава за поддршка на медицинската сестра во бикини, со тоа што носеа заштитен костум на здравствените работници над долна облека,се фотографирале и ги споделиле слики прекуте социјалните мрежи, пишува Комсомолска правда, пренесува порталот Спутник.
Како што велат, тие сакаа да ја поддржат Надежда uЖукова, но и да испробаат сами за себе како е да се работи во заштитно одело.

Самарјаните ги поканија и другите луѓе да ја испробаат работата во заштитно одело и да ја поддржат медицинската сестра од Тула на ист начин.
Кога нејзината фотографија се појави на Интернет, започнала дисциплинска постапка против медицинската сестра, но таа сепак нема да биде казнета, затоа што добила поддршка од многумина.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) ВИДЕО+ФОТО) Дошол на венчавка со шест жени:„Сите се трудни од мене!“

На Инстаграм објавил фотографии од венчавката Контроверзниот богаташ познат како Прити Мајк предизвикал низа коментари …