(ФОТО) И СЕ МОЖЕ: На 62. години Шерон Стоун се соблекла во минијатурно бикини

Иако чекори во седмата деценија на животот, на актерката и завидуваат и многу помладите колешки.
Не сте слушнале за Шерон Стоун само ако живеете во целосна изолација од светот а сигурно сте ја виделе во голем број филмови. Покрај филмовите, Стоун е едно од најпосакуваните лица на насловните страни на светски познатите списанија како Vogue и Harper’s Bazaar. Оваа убава Американка може да се пофали со интелигенција (IQ-) од 154, што ја рангира во 0,1 процент од човештвото и меѓу вистинските генијалци, а покрај брилијантниот мозок, Стоун може да се пофали и со иста таква фигура.
Актерката на својот Инстаграм профил објавила фотографија каде се одмара покрај базенот во минијатурно бикини, а се пошегувала и со ставање метална кацига на главата и во описот на фотографијата напишала дека тоа и го држи умот во место.

View this post on Instagram

keepin my head together

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

Инаку, не се знае многу за Стоун за нејзиниот љубовен живот, во моментот. Актерката била два пати во брак, со Мајкл Гринбург со кого беше во брак три години, а се разведоа во 1987. година, и Фил Бронштајн, од кого се разведе во 2004. година, а во брак биле шест години.
Да потсетиме дека Шерон Стоун имавме можност, меѓу другите филмови, да ја гледаме во „Сирови страсти“, „Сливер“, „Брзи и мртви, „Специјалист“ и во „Казино“ за која улога заработи номинација за Оскар.

Г.О.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Будвигов крем: Појадок кој спречува појава на бројни болести

Германската биохемичарка Јохана Будвиг открила начин за откривање на маснотии во крвта, ја сфатила важноста …