(ВИДЕО) Флојд Мејведер „фатен“ во кршење на правилата: Славниот боксер во преполн клуб додека трае хаосот околу корона – Објавено видео, Американците се лутат на него!

Славниот шампион во боксот, Флојд Мејветер е „фатен“ во кршење на правилата за карантин во ноќен клуб во Скотсдејл.
Американските медиуми објавиле видео од Мејведер во провод, кое одел од забава на забава, иако во Аризона било забрането одржување на истите и да се отворање на локали во претходниот период.
Сепак, тие правила се чини дека не важат за Мејведер и луѓето околу него, а Аризона имала 431. нови случаи на коронавирус само во сабота, додека бројот на смртни случаи во оваа држава е 799.


Забележано е дека Мејведер имал своја ВИП зона, но се мешал со сите присутни, никој не носел маски или ракавици, немало растојание.
Патем, Мејведер живее во Лас Вегас, што е четиричасовно возење од Скотсдејл – штом слушнал дека има можност да се забавува, не се двоумел, па затоа сега е на удар на јавноста.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО 88 ГОДИНА – Починал легендарниот тренер Мирослав Чиро Блажевиќ

Легендарниот фудбалски тренер Мирослав Чиро Блажевиќ починал денеска на 88-годишна возраст. На Блажевиќ првпат му …