(ФОТО) Ѕвезда (22) на хит реалното шоу на Нетфликс ненадејно починала: Оставила порака „Збогум!“

Кимура беше една од трите девојки во последната сезона на реалното шоу „Тераса Хаус“, во кое три момчиња и три девојчиња привремено се преселуваат во куќата …
Почина Хана Кимура, ѕвезда на популарното јапонско реално шоу „Terrace House’“ на Нетфликс и професионален борач почина на 22-годишна возраст, потврдила лигата на борци World Wonder Wing Stardom.

View this post on Instagram

I'm so sorry to have to tell you all that Hana passed away last night at the age of 22. I started this page about a year and a half ago because, simply, I was a fan of Hana. I never expected it to grow to almost 20,000 followers. People often talk about Hana's looks but anyone who followed her career knew there was far more to her. She had a unique warmth, energy and overflowing charisma. I never had the opportunity to meet her but every story I've ever heard has been that she left any fan she met with a positive, memorable experience. Hana had so much potential to be a superstar in wrestling. I don't know how many comments I've seen of people asking when she would go to WWE or AEW. I'm confident she would have been a success wherever she went but now we can only imagine the path her career might have taken. All I can say is that, to the fans, Hana was a special talent and, to her friends, she was a special person. Wrestling and the world as a whole are both poorer for losing her. Rest in peace, Hana.

A post shared by Hana Kimura (@hanakimurafan) on

„Жал ни е што мораме да јавиме дека нашата Хана почина. Ние ја цениме вашата поддршка во овие тешки времиња“, напишаале тие. Причината за смртта сè уште не е позната, а борачката ја објави својата последна фотографија на која позира со мачка во петокот,со загрижувачки наслов: „Збогум“.

Кимура беше една од трите девојки во последната сезона на реалното шоу „Тераса Хаус“, во кое три момчиња и три девојчиња привремено се преселуваат во куќата, некои во потрага по љубов а други за пријателство или нови искуства.

View this post on Instagram

🦋🦋🦋

A post shared by 木村花(HANA) (@hanadayo0903) on

Хана се пријавила, како што рекла, за љубов и да го промовира спортот со кој се бави. Во шоуто, таа беилапозната по својот оптимизам и темпераментна личност, а се издвојувала и со розовата коса. Многумина се збогуваат со неа преку социјалните медиуми.
„Таа беше убава и талентирана ѕвезда. Нашите мисли се со семејството на Хана“, е еден од коментарите.

На службениот профил на шоуто исто така се простиле од неа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Се откажала од глумата: Мерјем Узерли има нова професија!

Турската актерка Мерјем Узерли, која стана позната по улогата на Хурем во мега популарната серија …