На 24. години починала финалистка на Мис Универс

Починала Амбер – Ли Фрис, девојка од Нов Зелан која била финалистка на Мис Универзумот , потврдила нејзината агенција за таленти. Имала само 23. години.
Агенцијата на Фејсбук „со неизмерна тага“ се збогувала со „ненадејната починатата убава и талентирана Вахин Амбер-Ли Фрис на Фејсбук. „Почивај во мир, убава дама“, напишале понатаму.

Портпарол на полицијата на Нов Зеланд во Окланд во петокот за „Фокс њуз“ изјавил дека полицијата добила извештај за ненадејната смрт во понеделникот, но повеќе информации сè уште не биле достапни.

Our sincerest condolences to the friends and whānau of Amber-lee Friis, whom we have just learned from The Talent Tree…

Gepostet von Miss World New Zealand am Montag, 18. Mai 2020

После трагичните вести, многумина од мисицата се збогувале на социјалните медиуми, а објава и посветил и извршниот директор на Мис Светот Нов Зеланд, Најџел Годфри. „Ја сакавме и ја почитувавме и се гордеевме што ја нарековме пријателка, долго после завршувањето на натпреварот“, напишал тој, меѓу другото.

Ready for my interview with the judges on the top floor of the Quadrant hotel… lucky I’m not afraid of heights 🤣

Gepostet von Amber-lee Friis am Mittwoch, 1. August 2018

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Трагичен живот на преубавата руска балерина

Олга Демина била прекрасна балерина која играла во познатиот руски Бољшој театар. За жал, талентираната …