И КОГА НЕ ИГРА ШОКИРА: Тенисерот кој бил во врска со колешка: „Секоја недела спијам со обожавателките!“

НИК КИРГИОС ги шокирал фановите за време на Fortnite стримот во кој открил дека редовно спие со обожавателките, кога е слободен.
Тенисерот, која неодамна прекина со руската тенисерка Ана Калинскаја, а исто така беше во врска со хрватската тенисерка Ајла Томљановиќ, која му прости за „авантурите“ со други жени, одговорил на некои прашања од фановите.
„Да“, рекол 25-годишниот тенисер на прашањето дали би спиел со обожавателка. „Да бидам сериозен, ако не сум во врска, тоа се случува на неделна основа“, рекол тој.

View this post on Instagram

Go crazy 🍒

A post shared by Nick Kyrgios (@k1ngkyrg1os) on

Киргиос, кого во септември го поврзувале со 21-годишната Русинка, додалдека една обожавателка му го привлекла вниманието за време на натпреварот против Роџер Федерер. „Сакав да ја изведам на пијалок“, рекол тој.

Калинскаја, 95-та тенисерка во светот,претходно овој месец открила дека не останале пријатели по прекинувањето. „Прекинавме. Не сме пријатели. Јас разбирам дека сте негов пријатели и тоа е добро, но нема да зборувам за него“, рече таа во тоа време, пренесува news.com.au.

View this post on Instagram

Fresh start 🌴

A post shared by annakalinskaya78 (@annakalinskaya78) on

„Без разлика на тоа низ што минувате … не дозволувајте никому д ве скрши, бидете силни и не губете го своето јас”, порачала тенисерката на 2. мај.
Пред тоа, Киргиос го поврзуваа и со Беатрис Бушар, сестра на канадската тенисерке Ежени Бушар.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

FRANCE FOOTBALL – Спектакуларниот трансфер на Роналдо пропаднал поради корона вирусот

Наводно, се било усмено договорено… Асот на Јувентус, Кристијано Роналдо решил да го напушти Торино …