Дневен хороскоп за сабота, 23.05.2020: Желбите што ги имате не се недостижни, но тие бараат дополнителна трпеливост и голема упорност…

Овен
Љубов:
Нема потреба да се наметнувате во нечие присуство. Понекогаш голема упорност има спротивен ефект.
Работа:
Тешко е да донесете добра деловна проценка и конечна одлука без нечие знаење. Избегнувајте расфрлување.
Здравје:
Важно е правилно да ја канализирате вашата креативна енергија.

Бик
Љубов:
Имате впечаток дека партнерот прикрива дел од вистината, што дополнително влијае на вашето мрзоволно расположение и несигурност.
Работа:
Нема причина да се обвинат другите за погрешна преоценка. Не бидете фер кон некоја личност чии намери не ги знаете.
Здравје:
Ќењ ви годат неколку часа здрав сон, обрнете внимание на вашите соништа.

Близнаци
Љубов:
Вашите љубовни намери можете да ги остварие на индиректен начин. Сепак, се колебате пред вашата сакана личност.
Работа:
Нема потреба да се расправате со соработниците за различни интереси. Компромисот е неопходно и привремено решение.
Здравје:
Важно е рационално да се користи енергијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 29.05.2020: Нема потреба да се прават „лажни изговори“ кои ќе ве претстават во погрешно светло…

Овен Љубов: Ако ви пречи чувството на монотонија во емотивната врска, обидете се да го …