(ВИДЕО) Сопственик е на еден од најголемите хитови во историјата, но повеќе не се занимава со пеење!

Пред осум години песната „Гангнам Стил“ беше ултимативен хит, а светот чекаше да стане првото видео на Јутјуб што достигна милијарда прегледи. Тоа е она што се случи кон крајот на 2012. година и во последните осум години, Гангнам достигна бројка од 3,6 милијарди прегледи.
Повеќе не е, секако, најпопуларното видео на YouTube, а ретко го слушаме и на радиостаниците. Спласна и славата и песната, но и изведувачот ПСY, кој осум години подоцна не се бави со пеење.

ПСУ имаше уште еден хит „Гентлмен“ по хитот „Гангнам Стил“, а во последните години тој целосно исчезна од светската сцена. Наместо микрофон, тој го зграби претприемништвото и денес поседува компанија која им помага на младите пејачи во Кореја да се пробијат на сцена.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Во изминатите 24. часа во Македонија се потврдени 52 нови случаи на ковид 19: Вкупната бројка на дијагностицирани е 2.129, оздравени се 30 пациенти – починати се 4 лица

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 30 оздравени пациенти во: …