(ФОТО) ГРДИ СЕ, но сите ќе ги носат овие сандали затоа што се УДОБНИ!

Многу жени се очајни за трендот на сандали оваа година. „Гладијаторките“ ќе бидат задолжителен дел од гардеробата, како и апостолки и секако платформите што ќе „владеат“ и ова лето.
Ова ќе биде уникатно лето во сè, дури и фактот дека веќе не е срам да се носат сандали со оптоварување! Платформите, апостолките и гладијаторките – ова се трите типа обувки што ќе се носат ова лето. Ниту еден од нив не е елегантен, но се удобни.

Платформа
Добра вест за пониските жени – платформите сè уште се популарни! Ќе владеат и ова лето, а ќе се носат украсено со јажиња и панделки, а платформата ќе биде покриена со јута. Горниот дел над прстите треба да биде украсен со многу шљокици, школки, лакови, украси … Пластичните појаси ќе бидат исклучително популарни, а најновиот „моден крик“ ќе биде носење на платформите со чорапи!

Гладијаторки
Ако минатата година не купивте „гладијаторки“ – оваа година тоа ќе мора да го исправите. Кожа или пластика, не е важно, се додека нозете се завиткани во ремени. Оваа година се појавија нови модели, со продолженија и во разни бои, кои се идеални за вечерно излегување.

Апостолки
Тие се многу удобни и воопшто не се елегантни! Тоа поеќе не е така. Јапонките можат добро да се согласуваат со вечерен фустан доколку се на високи потпетици. Дизајнот на леопардот сепак ќе се носи, а со добар педикир, флип-апостолките можат да се носат во текот на целиот ден.

Влечките на тато
Не е доволно да се каже дека тие се грди, затоа што лентите ги носат само оние што не знаат или немаат време да ги врзат ремените. Сè ќе се носи ова лето, дури и удобни сандали или влечки со чорапи!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Осум најдобри чаеви за детоксикација кои помагаат во чистење на организмот од токсини

ДЕТОКСИФИКАЦИЈАТА на организмот може да се спроведе на различни начини. Тоа е природен процес на …