(ФОТО) Мимче открива непозната приказна за Венко Филипе: „Едноставно он си е таков..“

Колку вакви нераскажани приказни, вистински, има за министерот за здравство, Венко Филипче, а кои е убаво да се знаат бидејќи и тоа придонесува за формирање на сликата за една личност, оосбено човек кој е секојдневно експониран во време на пандемијата на корона вирусот…

„Сеа да ви каже Мимче два збора за Венко. 10 саат навечер пред од прилике два месеца. Корона пичи, у полн ек. Значи најлош период беше, ако го изземеме ова со денешниве 40 души. Венко ми вика ај бе молим те, можеш ли да најдеш кој го напишал текстов? Кликам на текстот, гледам некој непознат портал од Господ знае каде, ни импресум има, ни бутур. Си мислам, од кај го нашол текстов и порталов да ми е да знам. Али јас се запнав, раскопав и најдов дека уствари порталот го украл текстот од Вечер. Па се јавив кај фотографот на Вечер, тој да ми даде број од колешката. У текстот се правеше муабет за некоја жена болна од рак, сместена во државен карантин што го бара Венко да ја извади од карантинот да може да се лечи дома или да се оперира, нешто така беше, не ме земајте за збор. Венко и се јави на новинарката, па ја најде жената и за ден два ја извади од карантин. Значи нити нешто у јавност излезе за ова специјално, нити чоекот нешто доби политички поени, нити тендер имаше у ситуацијава. Едноставно он си е таков. И ценете ги луѓето што се добри и не бидете злобни, се умирало од тоа“.


Facebook статус: Miroslava Byrns


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се чествуваат Преподобните Ксенофонт и Марија и нивните синови Јован и Аркадиј: Празник на семејството – запалете свеќа…

На денешен ден православните верници го одбележуваат споменот на Преподобните Ксенофонт и Марија и нивните …