(ФОТО) ВО ЗДРАВО ТЕЛО – ЗДРАВ ДУХ: Стојанче Ангелов повторно воодушевува!

На сите, а посебно на оние кои го следат Стојанче Ангелов им е познато дека тој ниту во време на корона вирусот не го запостави вежбањето…
Ви донесуваме две негови објави од неговиот живот, но поврзани со вежбањето и одржувањето на синтагмата – „во здраво тело, здрав дух!“

„Размислувам да се тетовирам на, за мене, едно исклучително интимно место, но, имам мала дилема. Патент и пеперутка, дали би биле соодветна тетоважа? Или имате друга идеја…?

„Утрово на паркинг ме загледа еден човек и ми вика кај ти се тие мускулите од синоќа од твитер и ФБ а јас му викам ги оставам дома кога одам на работа да не ги трошам за џабе.
Да знаеш дека ќе гласам за тебе на изборите во јуни, ми рече насмеан и замина…“

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) Британците пишуваат дека кралицата одбива да го потпише одговорот на интервјуто на Меган и Хари!

Британскиот Daily Mail реакцијата на Бакингемската палата на интервјуто на Меган и Хари ја опишал …