Ова се најинтелигентните хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

ИНТЕЛИГЕНЦИЈА е ментална карактеристика која се однесува на способноста на учење и прилагодување на нови ситуации, разберање и користење на апстрактните концепти без претходно знаење.
За најпаметните знаци во хороскопот се сметаат воздушните знаци, Близнаци, Терезија и Водолија.
Близнаци
Припадниците на овој знак се многу бистри, и за разлика од другите знаци, тие се карактеризираат со брзина на размислување, како и јасност со која доаѓаат до решавање на проблемите без непотребна мака. Тие имаат одлична способност да учат и да совладаат нови работи, но тоа им користи само ако можат да се концентрираат на нешто.
Водолија
Припадниците на овој знак се многу интелигентни, меѓу нив има и голем број на познати генијалци. Тие одлично минуваат на тестовите за интелигенција, имаат талент за различен и оригинален пристап кон проблемите и можност за концентрирање. Колку се поинтелигентни, толку повеќе се склони кон емоционална нестабилност.
Терезија
Припадниците на овој знак се луѓе кои пред се’ се многу мудри. Терезијата знае колку е важна мудроста и токму мудроста е од голема помош на Терезијата. Ниту една личност не може да ја надмине Терезијата на кој било начин затоа што тоа се луѓе кои секогаш имаат план и решение и подготвени се за сè, тие имаат сè испланирано и невозможно е да ги изненадите. Терезијата прави толку малку грешки токму заради нивната мудрост, а тие се исто така и луѓето кои можат да им дадат најдобри совети на луѓето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Хрватските полицајци се пофалиле дека уапсиле крадец: Објавиле фотографија на Хорацио Кејн

Хрватското Министерство за внатрешни работи се пофалило дека го фатиле крадецот на 110 тони шеќер …