(ВИДЕО) Мечка паднала во бунар во БИХ: Мештаните ја извлекувале со трактор

Необичен инцидент се случил во Босна и Херцеговина, во близина на Козо кај езерото Рамско. Мечката „залутала“ и паднала во бунарот, но луѓето успеале да се организираат и спасат невиното животно.
Иако е целосно во вода, мечката некако успеала да ја задржи главата над површината.
Како што може да се види во видеата што се наоѓаат на Фејсбук страницата на Рамски весник, таа е веројатно повеќе збунета од исплашена, само пливала во круг обидувајќи се да најде излез.
Луѓето прво се обиделе да ја извлечат со помош на дрво. Сепак, кога не успеале, решиле да се обидат со трактор.

Мисијата била успешна, а мечето на крај се нашол на сигурно.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за петок, 29.05.2020: Нема потреба да се прават „лажни изговори“ кои ќе ве претстават во погрешно светло…

Овен Љубов: Ако ви пречи чувството на монотонија во емотивната врска, обидете се да го …