(ВИДЕО) Андреа ја промовираше „Створени за љубов“

По „I Know“, „Heartbreak“, младата и талентирана Андреа и Александар Масевски продолжуваат понатаму овојпат со тема на македонски…
„Сворени за љубов“ е комплетно дело (музика, текст, аранжман) на Александар Масевски, додека мастерингот е на Дариус Ван Хелфтерен.
Младата Андреа со „Створени за љубов“ се доближува на македонската поп сцена со тема во нејзин стил…
Засега на увид на јавноста е само аудио верзијата а се надеваме дека наскоро ќе видиме и видео.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Се свршил синот на Бекам, Викторија не го крие воодушевувањето:„Не можеме да бидеме посреќни!“

БРУКЛИН Бекам, синот на Дејвид и Викторија Бекам, се свршил со својата девојка Никола Пелц …