(Рецепт) Маска од три состојки во која се колнат дерматолозите: Ќе ги избрише сите брчки од вашето лице!

Оваа маска прави чуда за кожата
Дали знаевте дека квасецот има неверојатни својства кога станува збор за одржување на младешкиот изглед?
Поради неговиот состав, има позитивен ефект врз изгледот и квалитетот на кожата. Ја враќа нејзината сјајност и еластичност, а редовната употреба на оваа маска многу брзо ќе ги намали брчките на лицето.


Квасецот содржи комплекс на витамини Б, како и минерали, аминокиселини и антиоксиданти. Потребни ви се само 3 состојки за оваа маска, се користи еднаш неделно, а првите резултати можете да ги видите по еден месец.
Потребно е:
1 пакување свеж квасец (или сув)
1 белка
1 лажица лимон


Подготовка:измешајте ги сите состојки и почекајте квасецот малку да стаса. Потоа нанесете ја маската на лицето и држете ја на кожата додека не биде целосно цврста и сува. Потоа исплакнете ја маската со млака вода и веднаш нанесете крем за лице.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Во изминатите 24. часа во Македонија се потврдени 52 нови случаи на ковид 19: Вкупната бројка на дијагностицирани е 2.129, оздравени се 30 пациенти – починати се 4 лица

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 30 оздравени пациенти во: …