ОХО Продукција предупредува за лажните профили со ликовите на ТВ серијата „Преспав“!

Популарноста на ТВ серијата „Преспав“ се чини се гледа и во лажните профили кои „одредени лциа“ ги прават со ликовите од серијалот. Поради тоа ОХО Продукција се обрфати со соопштение кон јавноста:

„Изминатиов период на социјалните медиуми се појавија лажни профили од ликовите на ТВ серијата Преспав.
ОXО Продукција, како единствен носител на авторскте права на Преспав, се оградува и ги осудува овие злоупотреби и ги презема сите правни дејства со цел да ги спречи ваквите злоупотреби и да го заштити своето авторство врз серијата.
ОХО Продукција изрично забранува неовластено користење на сите содржини кои ги претставуваат, произлегуваат или на било каков начин се поврзани со ликовите, дејствијата, имињата и другите авторски содржини на ТВ серијата ПРЕСПАВ.
Со почит, ОХО ПРОДУКЦИЈА“, се вели во соопштението.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Стравично убиство: Го застрелал соседот поради ТВ шоу…

Приказната за убиството на геј млад човек е документарен хит на Нетфликс. Експертите го анализирале …