(ВИДЕО) Оваа реклама за овошје за Швајцарија и Велика Британија е премногу секси

Луѓето од компанијата „Swiss me“ ослучиле да направат многу сексуално сугестивна реклама за своите смути, но да не содржи сцени со луѓе во провокативни пози. Како го сторија тоа тогаш?
Па, верувале или не, со помош на овошје! Во половина минута на рекламата, можеме да видиме лупење банана, ставање прсти во портокал, половина јагода со млеко што протекува и други овошни снимки што алудираат на секс.
Поради својата провокативна природа, рекламата предизвика негативни реакции во Швајцарија и во многу други земји, а во Велика Британија не е дозволено да се прикажува ниту после 21. часот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Регистрирани се 1.233 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 (од 06.08 до 08.08.2022): Пријавени се 10. починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 …