(ВИДЕО) Талиа и Никола меѓу 30. суперфиналисти на Калиопи Фан Арт: Да им го дадеме нашиот глас, преку интернет, за што подобар пласман!

Младите претставници од Македонија, Талиа и Никола Василови, кои се натпреваруваат во Калиопи Фан Арт влегоа меѓу суперфиналистите.
Од 57. финалисти 30. се пласираа во супер финалето каде се претставници од цел свет а меѓу нив и нашите Талиа и Никола, секој во своја категорија.
Благодарение на гласовите на публиката Талиа (вокал) и Никола (инструментал) се меѓу 30. супер финалисти.

CONGRATULATIONS TO ALL OUR SUPERFINALISTS!#kaliopifanart

Gepostet von Kaliopi am Sonntag, 17. Mai 2020

За Талиа и Никола можете да гласате на овој ЛИНК, но потсетуваме дека гласањето трае до 23. мај.

ПРАВИЛА ЗА ГЛАСАЊЕ / PRAVILA GLASANJA / VOTING RULES
ГЛАСАЈ ЗА СВОЈОТ ПОБЕДНИК ПО КАТЕГОРИЈА.
※ Период за гласање : Од 18.05 (12:00) до 23.05 (12:00)
※ Број на гласови : Можете да дадете максимум 3 гласа во секоја категорија во текот на втората недела. Секој глас треба да биде за различен натпреварувач.
※ Како да гласате : Изберете КАТЕГОРИЈА и стиснете ГЛАСАЈ под името на оној за кого сакате да гласате.

 

Odkad su poznati superfinalisti, u drugoj nedelji glasanja, ponovo glasa publika elektronskim putem, ali isto tako i specijalni žiri Kaliopi Fan Arta-a, za najbolje u kategoriji.#kaliopifanart

Gepostet von Kaliopi am Sonntag, 17. Mai 2020

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Се свршил синот на Бекам, Викторија не го крие воодушевувањето:„Не можеме да бидеме посреќни!“

БРУКЛИН Бекам, синот на Дејвид и Викторија Бекам, се свршил со својата девојка Никола Пелц …