Вчеравечер City Radio испрати позитивна енергија од Зелената градина на кровот од ГТЦ заедно со 5-тте диџеи

Вчеравечер во Зелената Градина на ГТЦ, диџеј Гардиан, диџеј Фичо, диџеј Мац, диџеј Боби и диџеј Фици во организација на City Радио и под покровителство на Градскиот Трговски центар Скопје, 3Д Проект студио и агенцијата за маркетинг и односи со јавност, Идеа Лаб, направија вистинска журка.

Обожавателите на добра музика ја следеа забавата во живо на YouTube каналот на  CityRadio или директно на радио фреквенцијата 94,7 ФМ. CityRadio вршеше и пренос во живо преку своите Instagram иFacebook профили, каде што на журката се приклучуваа многу следбеници и уживаа во различните битови на музика.

Забавата под мото „Се собравме за вас“ траеше од 20:00 до 23:00 часот, а судејќи според коментарите на оние кои што ја следеа, овој проект се реализираше одлично.

Диџеите и организаторите испратија позитивна енергија до сите слушатели на уникатен и посебен начин.

Според нив карантинот и корона вирусот не смеат да ни ја одземат забавата, а со лошото треба да се бориме со добро!

За сите оние кои што ја пропуштија синоќешната забава, можат да ја проследат на следниот линк:

https://www.youtube.com/watch?v=f1x6UQ6V9m4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0unVGjjA5wrPR9-NKq5zcUleVuu8aiyZnsQRtz9sMrtmPvbiMGUwloI1I

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Се свршил синот на Бекам, Викторија не го крие воодушевувањето:„Не можеме да бидеме посреќни!“

БРУКЛИН Бекам, синот на Дејвид и Викторија Бекам, се свршил со својата девојка Никола Пелц …