(ВИДЕО) Девет филмови кои ги вознемириле луѓето повеќе од било кој хорор

Љубителите на хорор се склони кон филмови за кои многу луѓе ги сметаат за застрашувачки и вознемирувачки, но понекогаш дури и филмовите што не се направени како хорор можат да бидат прилично вознемирувачки.
Тимот на „BuzzFeed“ наведе кои филмови исплашиле и вознемириле повеќе од каков било хорор.

1. Parasite, 2019.

Со Оскар наградениот филм не е означен како хорор, но од некои сцени не би се посрамиле ниту многу страшни филмови.

2. The Truman Show, 1998.

Филм за човек кој открива дека целиот негов живот е реално шоу некои го сметаат за многу вознемирувачки.

3. Coraline, 2009.

Ова е всушност детски филм но тешко е да се порекне дека не изгледа мрачно.

4. Mommie Dearest, 1981.

Филмот говори за глумица која посвојува дете и во почетокот покажува љубов кон него но наскоро се претвора во злоставувачка.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Мрачна тајна на Хали Бери: Својот изглед го должи на болеста!

Од доцните осумдесетти години на минатиот век глумицата се бори со свирепа болест…   View …