(ФОТО) Кончита победила на Евросонг, признала дека има ХИВ: Сега се појави на Евровизија и никој не верува како изгледа!

Поранешната евровизиска победничка Кончита Вурст од многумина не беше препознаена кога се појавила во специјалната „Евровизија“ што се емитуваше ширум светот наместо планираното финале на натпреварот, откажано поради пандемијата на корона вирусот.

Откако признала дека е заразена со ХИВ, за што и тоа како се зборувало низ цела Европа, Кончита се претстави пред евровизиската публика во ново издание.
Бела атлетичарска маичка, црна капа, ниту трага од периките со кои е препознатлива … Уште еднаш, успеа да го привлече вниманието кон себе!


“Дома сум, како и повеќето од нас. Се обидувам да бидам позитивна. последните недели ретко носев долна облека и многу ми се допаѓа тоа. Останете дома, ќе се видиме многу брзо”, рекла Кончита во вклучувањето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) Ниту еден лек не му е рамен: Овој напиток го стабилизира шеќерот, го чува здравјето на срцето и го јакне имунитетот!

Го чува здравјето на цел организам… Еѓипјаните со право алое вера го нарекле растение на …