Фотографија од родилиште станала хит поради мажот во позадина

Фотографијата што деновиве дефинитивно стана хит на социјалните медиуми е селфи на жена во породилното одделение.
Пред неколку дена ја објавил корисник на Инстаграм, по име Вортфид, и предизвика многу смешни коментари и реакции.
Зошто? Треба да ја погледнете целата фотографија.
„Тој е таму да ја подржи својата сопруга за време на првото пораѓање“, напишано е во описот на фотографијата од породилната болница, на која се гледа несреќниот сопруг во позадина – во несвест.
Може да видите и три лекари собрани околу него во обид да му помогнат. На спасување дошла и медицинска сестра која го држи бебето.

„Тој беше вон себе“ и „Покажете му го ова на своето дете кога ќе порасне“, беа само некои од многуте коментари.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Драматично спасување од запален стан: Кој е похрабар скокачите или спасителите!

Со Вас споделуваме видео кое за кусо време го погледнале повеќе од половина милион луѓе. …