НАПРАВИЛ МАСКА – Човек низ Белград шета „со сурла“!

Од избувнувањето на пандемијата на вирусот корона, имавме можност да видиме разни маски.
Претежно тие беа специјално дизајнирани, изработени од памук, кои припадничките на понежниот пол најчесто ги комбинираат со облеката што ја носат.
Еден маж во Белград решил да направи малку поинаква маска, за која вели дека ја носи многу често, најчесто во јавниот превоз.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Откако беше обвинета за фотошопирање фотографии, актерката откри како изгледа без шминка

Откако беше обвинета дека изгледа непрепознатливо на фотографиите, Салма Хајек на Инстаграм го покажа својот …