Фетел го напуштa Ферари на крајот на годината!?

Фетел вози за Ферари од 2015. година и неговиот тековен договор важи до крајот на 2020 година.
Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел ќе го напушти тимот на крајот на сезоната 2020 година. Како што објави „Билд“ Германецот решил да не го обновува договорот со „Скудерија“.


Како што претходно беше објавено, Ферари му понуди на Фетел да го обнови договорот само за една сезона со значително намалување на платата.
Во исто време, во „Скудерија“ очигледно одлучиле да направат долгорочна понуда за Шарл Леклер.
Се претпоставува дека во случај на разделба со Фетел, „Ферари“ ќе се обиде да го покани Карлос Саинц во тимот.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Солзите на Новак! Триумф за инает на депортацијата и од кон нови рекорди!

По завршувањето на мечот шампионот на Австралија Опен за 2023, Новак Ѓоковиќ, по традиционалниот поздрав …