ДОНАЦИЈА: Меси и помогнал на Аргентина

Лионел Меси и помогнал на Аргентина во борбата против коронавирусот.
Аргентинскиот фудбалер уплатил половина милион евра за да им помогне на своите сонародници.
Парите биле исплатени за медицинска опрема што ќе се дистрибуира во здравствените установи низ целата земја.
Меси претходно се согласи да му се намали платата во Барселона за 70%.
На тој начин, тој му помогна на клубот, но и на вработените да добијат целосни плати.
Во Аргентина досега се разболеле околу 6.000 луѓе.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ПОЛУКСУЗНО ОД ОВА НЕ МОЖЕ! Ѕирнете во „скромниот“ дом на Меси – Аргентинецот потроши огромни МИЛИОНИ на ова ЧУДО од недвижен имот!

Изминативе неколку дена главна тема во фудбалските кругови ширум светот беше заминувањето на Лионел Меси …