(ВИДЕО) Славниот пејач ги шокирал фановите: „Поради проклетите гадови кои јадат лилјаци се’ е на чекање!“

Музичанецот Брајан Адамс е прогласен за расист, откако на Твитер ги обвини „алчните копилиња од влажни пазари што лижат со лилјаци“ за ширење коронавирус.
Канадскиот музичар се „искалил“ на Твитер, а кога ги видел коментарите, го избришал контроверзниот твит.Додуша, тој ја оставил истата порака на Инстаграм.
Причината за неговиот гнев е фактот дека тој требало да ја продолжи турнејата вчера, но поради сегашните околности не е во можност.


„Требаше да продолжам со концерти денес, но заради ебените алчни копилиња од влажните пазари кои јадеа лилјаци, целиот свет е на чекање, а да не ги спомнувам илјадниците кои биле болни и умреле од вирусот“, напиша тој.

View this post on Instagram

CUTS LIKE A KNIFE. A song by me. Tonight was supposed to be the beginning of a tenancy of gigs at the @royalalberthall, but thanks to some fucking bat eating, wet market animal selling, virus making greedy bastards, the whole world is now on hold, not to mention the thousands that have suffered or died from this virus. My message to them other than “thanks a fucking lot” is go vegan. To all the people missing out on our shows, I wish I could be there more than you know. It’s been great hanging out in isolation with my children and family, but I miss my other family, my band, my crew and my fans. Take care of yourselves and hope we can get the show on the road again soon. I’ll be performing a snippet from each album we were supposed to perform for the next few days. X❤️ #songsfromisolation #covid_19 #banwetmarkets #selfisolation #bryanadamscutslikeaknife #govegan🌱

A post shared by Bryan Adams (@bryanadams) on

„Мојата порака до нив, освен „ебено ви благодарам“, е – станете вегани“, додал тој.
„После ваква глупост, се радувам што вашата турнеја е откажана“, му рекол еден корисник на Твитер.
„Не можам да бидам ваш фан после ова. Тоа е расизам, човеку“, додал друг.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЖИВОТ НА РАБОТ – ХОТЕЛ САМО ЗА ОНИЕ СО ЧЕЛИЧНИ НЕРВИ: Буквално спиете на провалија, но само ако успеете да стасате дотаму!

Овој хотел не е за оние со слабо срце! Natura Vive Skylodge, сместена во предградието …