(ФОТО) Лепа Брена го открила менито од диетата со која успеала да „истопи“ 17. килограми

Поминаа многу години откако Лепа Брена ја започна својата борба против тежината, но сè уште се зборува. Пејачката изгубила 17. килограми за само шест месеци, што и помогнало во понатамошниот процес, што сепак ја прави да изгледа беспрекорно. Таа е позната по тенките и долги нозе, а открила како го постигнала сето тоа во едно од интервјуата.
„Навистина е невозможно да се издржи диета шест месеци“, рекла Брена, која сепак успеала.

Причината зошто таа воопшто одлучила да ја започне својата трансформација е коментарот на келнер од почетокот на нејзината кариера: „Мислев дека ќе дојде пејачка, кога тоа – ќе дојде трафостаница“. Таквиот коментар боли, но и мотивира на промени. Кога почнала и сфатила дека нешто се случува во нејзиното тело, денес 59-годишната пејачка решила да го донесе своето тело во совршена состојба.

View this post on Instagram

14. I 15. 12.Zagreb💜😉🙏💋

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

„Обично јадев една или две јајца наутро. Гледав да набавам органски јајца. За ручек обично беше некаква посно супа без маснотии и тестенини. Всушност, тоа беше вода во која зеленчукот беше само бланширан, а не варен до степен да се уништи, за да не добиете ниту еден витамин од целата приказна. Дефинитивно имаше некое месо на скара или било варено месо затоа што полесно се вари. За вечера, било парче риба или месо, со салата“, раскажала Брена.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

За изминатите 24. часа се регистрирани 141. нови случаи на ковид 19: Оздравени се 161 пациент – починатo e 1. лицe

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1885 тестирања, а регистрирани …