Емисијата „Никогаш не е доцна“ се враќа на малите екрани

Нови епизоди од натпреварот на ветерани пејачи нè чекаат на 24. и 31. мај, а станува збор за емитување емисии кои се снимени пред вонредната состојба.
Бидејќи мерките донесени во рамките на вонредната состојба утврдени заради пандемијата на корона вирусот полека се олабавуваат, одлична вест доаѓа од „Гранд продукција“. Шоуто „Никогаш не е доцна“ се враќа на малите екрани, а новите епизоди продолжуваат кон крајот на мај.

„Поради сегашната состојба и сè уште затворените гранични премини, снимањето на шоуто ‘Никогаш не доцна’ ќе продолжи на крајот на мај со кандидати од Србија. Гледачите ќе уживаат во епизодите на музичкиот натпревар до крајот на тековната телевизиска сезона, со две епизоди што се снимаа пред да се емитува вонредната состојба. Поради летната пауза, сезоната нема да заврши во јуни, како и претходните години, туку ќе продолжи во септември, бидејќи имаме одлични кандидати од регионот и од светот кои досега се претставија“, се вели во објавата на„ Гранд продукција “.


Нови епизоди од конкуренцијата на ветерани пејачи нè чекаат на 24. и 31. мај, а станува збор за емитување емисии кои се снимени пред воведувањето на вонредната состојба, додека снимањето на нови епизоди продолжува истовремено.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …