(ВИДЕО) КАКОВ ПЕХ – Ја покажала дупката: На новинарка за време на јавување во живо и пукнале панталоните – на задникот!

Австралиската новинарка Шарлот Гудлет доживеала несреќа пред камерите. Додека таа известувала за 10 News First,и пукнале пантолоните.
Нејзиното јавување може да го видите во 01:05:55 часот.


Иако се снашла пред камерите и гледачите не разбраа што се случило, таа на Инстаграм објавила фотографија од дупката во пантолоните. За да не се покаже премногу, таа ја покрила дупката со емтикон на мајмун.
„Моменти после јавувањето во живо. И јас имав свои преломни вести“, напиша таа.

Нејзините колеги ја пофалија за нејзиниот професионализам.
„Вистински професионалец“, напишала спикерката Давина Смит.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …