(ФОТО) НОВ УДАР ЗА ВДОВИЦАТА НА БРАЈАНТ: Ванеса пронашла неотворено писмо од Коби, еве што и напишал

Ванеса Брајант, сопругата на легендарниот кошаркар на Лејкерс, на Инстаграм пбјави фотографија од неотворено писмо од Коби Брајант. Таа го прочитала на роденденот – на 5 мај.
„Вчера најдов плик со натпис на кого: За љубовта на мојот живот. Од твојот Папи. Чекав да го отворам писмото за мојот роденден. Ми даде нешто што со нетрпение чекав денес да го отворам. Иронијата е во тоа што Коби ја стави мојата слика со ангел што ме држи. Ми недостасува љубовта на мојот живот и мојата слатка мала Мамацита. Благодарна сум што се разбудив денес со моите три слатки девојки. Посакувам сите да бевме заедно“, напишала Ванеса на Инстаграм.

На 26 јануари 2020 година, петкратниот шампион во НБА, Коби Брајант, почина во хеликоптерска несреќа. Имаше 41. година. Заедно со него починаа неговата ќерка Џиана и уште седум други лица.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЕВРОВИЗИЈА 2021: Eксклузивен оброк од Тери Прием за Васил Гарванлиев – инспириран од македонските вкусови

Васил Гарванлиев беше единствениот учесник на овогодинешното издание на фестивалот кој имаше ексклузивна можност да …