(ФОТО) Роналдо по петти пат татко – Георгина го открила и полот на бебето!

После два месеци пристигнале во Италија…
Кристиано Роналдо наскоро би можел да стане татко по петти пат, откако неговата девојка Георгина Родригез, со објавата на Инстаграм стори навестила дека е бремена.


Таа ја објавила приказната малку пред семејството да се врати во Италија, после скоро два месеци. На објавата, таа напишала „Бебе девојче“ со селфи и ставила срце завиткано во машна како подарок.
Инаку, Роналдо има четири деца – Кристиано Јуниор, како и близнаците Ева и Матео родени од сурогат мајка. Тој со Георгина ја има ќерката Алана Мартина.

View this post on Instagram

Me he asociado con @bellacanvas para donar 20.000 mascarillas a @nuevo_futuro y @esferafundacion Grandes familias a las que admiro por su excelente labor y compromiso ❤️ Llevar mascarilla es un acto fundamental para protegernos a todos de la propagación de la Covid-19. Como la gran comunidad que somos, podemos reducir el número de afectados por esta enfermedad y salvar el mundo con un acto tan simple como es el de cubrirnos 😷 💪 Por favor, sigamos difundiendo este mensaje. Juntos vamos a superarlo 🙌 🌍 ❤️ @aloyoga ——————————– I have partnered with @bellacanvas to donate 20,000 masks to @nuevo_futuro and @esferafundacion Great families that I admire for their excellent work and commitment ❤️ Wearing a mask is a fundamental act to protect us all from the spread of Covid-19. As the great community that we are, we can reduce the number of people affected by this disease and save the world with an act as simple as covering ourselves 😷 💪 Please, let's continue spreading this message. Together we can overcome 🙌 🌍 ❤️ #COVID19 #life #health #world #coronavirus #mask @aloyoga

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Како одговорна личност Георгина донирала 20.000 заштитни маски на една болница во Португалија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Никол Кидман најавува ДВЕ бои и три трендови за МОДА за оваа есен

Никол Кидман направила серија модни фотографии за насловните на модните списанија. Австралиската актерка цела мината …