(ВИДЕО) ШОК СНИМКА – МАЈМУН НА СКУТЕР КИДНАПИРА БЕБЕ: За среќа присутните селани успеале да го оттргнат детето!

Луѓето боле шокирани од видеото на мајмун како возел мал моторен скутер и се обидел да киднапира дете во Индонезија, го грабнал девојчето за фустанот и да ја влечел по улица.
Случката со дивиот мајмун се случила во саботата во град во Источна Јава Сурабаја и вклучувал традиционална форма на улична забава позната како „топенг моние“, или маскиран мајмун, јавува Индонезија Експат.
Безобразниот примат, придружуван од ударна музика од Гамелан, е виден како возел мало возило надолу по Ганг Мавар, тесна улица за живеење, пред да застане пред дрвена клупа, каде што една жена седи со бебе и две малечки деца.


Мајмун скокнува од моторчето и го влече истриженото девојче во жолт фустан – влечејќи ја неколку метри додека набљудувачите се обидуваат да го исплашат.
Кога мајмунот ќе го заврши нападот, девојчето станува и тргнува назад кон нејзината мајка со гребнатини на челото.
Јаша Супанџи, кој го снимил видеото, изјави за „Сторли“ дека инцидентот се случил додека луѓето се собирале за да ја гледаат претставата.
Индонезијците се лути на сопственикот поради претепуање на мајмунот по инцидентот, велејќи дека е грешка да се користат животни за забава.

Екран.мк/NY Post
Фото: Скриншот


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Близначки од Италија го прославија 100-от роденден: „Не мислевме дека ќе стигнеме до стотка“

Италијанките Франческа и Марија Рикарди, сестри близначки, заедно го прославиле 100-тиот роденден. Тие живеат во …