(ФОТО) СЕРИОЗНИ ТВРДЕЊА – Се обидела 4. пати да се убие: Новиот контроверзен документарец за животот на принцезата Дијана ќе ги збесни принцовите

На NETFLIX пристигнува нов документарен филм за принцезата Дајана, за кој, британските медиуми, веќе тврдат дека да ги налути принцот Вилијам и Хари и кралското семејство.


Документарецот насловен „Being Me: Diana bavit“ се занимава со потемните страни од животот на најпосакуваната принцеза во историјата – нејзините проблеми со менталното здравје, нарушувања во исхраната, несреќниот брак со принцот Чарлс, но и со тешкото детство. Документарниот филм, наводно, ќе се појави во четири дела, при што The Sun пишува дека ќе наведе дека Дајана се обидела да си го одземе животот четири пати.


Документарецот во моментов го изработува ТВ куќата ДСП, но Нетфликс сè уште не официјално потврди дека ја презема приказната за животот на принцезата Дајана. Документарниот филм ќе има претходно невидени снимки на Дијана од раните 90-ти, а и некои од нејзините најблиски соработници ќе се појават пред камерите.

“Членови на кралското семејство, како и на семејството Спенсер, ќе одбијат да учествуваат во документарецот. Вилијам и Хари ќе бидат многу вознемирени од ова. Хари особено затоа што соработувал со Нетфликс на некои проекти”, изјавил извор за The Sun.
Од „Ендемол Шајн“, компанија спод која е и ДСП, рекла дека не станува збор за проект нарачан од Нетфликс и дека „сè што се користи веќе било јавно достапно“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Рецепт) БРЗО ОПОРАВУВАЊЕ – ОВАА СМЕСА ЛЕКУВА ХОЛЕСТЕРОЛ, ДОКТОРИТЕ СЕ ЧУДАТ: Ќе се опоравите брзо, се е природно а состојките ги имате во вашата кујна!

Кога ќе се помеша со сок од лимон, магдоносот не само што ја стимулира циркулацијата, …