(ВИДЕО) На прозорецот „му никнало“ гнездо: Неговиот потег на многумина им ја вратил вербата во луѓето!

Наместо да ги отстрани непоканите гости, тој решил да ги снима и да ја израдува публиката.
Даниел Њуман објави видео на „ТикТок“ во кое го снимал моментот кога гнездо на птица се појавило на неговиот прозорец во тоалетот, а наместо да го отстрани, тој решил, непречено, да го снима во наредните денови.
Тој ги составил и објавил добиените снимки во видео кое досега го гледале повеќе од милион луѓе.
Дали овие снимки ќе ве разнежнат и вас, секако проверете во продолжение.

@daniel.newmansome happiness that came out of this quarantine ##love ##birds ##animal ##pet ##petlover ##fyp ##foryou


♬ original sound – daniel.newman


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Денис Кралевски од Македонија доби шанса за втор живот благодарение на лекарите од УМБАЛ „Св. Ана“ во Софија

Тимот на д-р Станислав Јорданов од болницата „Св Ана“ во Софија му даде шанса на …